Сходи з решіткового настилу

Під час спорудження будівель різного типу, одним з основних елементів є сходи та сходові марші. В першу чергу, вони повинні характеризуватись високими експлуатаційними якостями, а також створити безпечні й комфортні умови для пересування. Завдяки своїм унікальним властивостям, зварний та пресований решітковий настил пропонує не лише надійні перекриття для промислового й цивільного будівництва, а й стане ідеальним вибором для виготовлення металевих сходинок. Сьогодні все частіше металеві сходинки з решіткового настилу застосовують не лише на промислових об'єктах чи у місцях великого скупчення людей, а також й для створення сучасного, стильного інтер'єру в житлових приміщеннях.

Революційний матеріал для сходових маршів

Металеві сходинки виготовляються з різних металів, мають різноманітні форми, декілька видів покриття та низку способів кріплення. Тож давайте з'ясуємо, чому саме решітковий настил є найкращим матеріалом для сходів такого типу, розглянемо переваги настилу і його ключові особливості.

Потужна несуча здатність
Сходинки виготовляються за тією ж самою технологією що і решітковий настил - вони здатні витримувати величезні навантаження й абсолютно не зазнавати деформації. Уся вага переноситься на несучі смуги, а у поєднанні з невеликою коміркою такі сходи будуть міцними і довговічними.
Стійкість до погодніх умов та корозії
Сходи з решіткового настилу "ZRN" вкриваються цинком на найбільшому заводі гарячого цинкування в Україні. Завдяки цьому кожна сходинка захищена від різкого перепаду температур, опадів, вогню та агресивних хімічних елементів.
Протиковзкі характеристики
Для додаткової безпеки з фронтальної сторони сходинка має спецільний перфорований кутник, що створює безпечне пересування маршами, навіть, з дуже великим кутом нахилу. В місцях намерзання снігу або ж протікання масел, сходинки виготовляються з настилу "Serrated", який оснащений зубами протиковзання S4, S5 та S6.
"Прозорість"
80% поверхні сходів є прозорими, тому вони чудово пропускають воду, сніг та бруд. Також "прозорість" решіток полегшує локалізацію вогню у випадку пожежі, дозволяє зручно прокласти електропроводку чи комунікаційні системи і придає сходовим маршам витончений зовнішній вигляд.
Легкий монтаж
Для зручності та швидкості монтажу у сходах передбачені бокові пластини із отворами, завдяки яким сходинка кріпиться до косоурів. В якості кріплення використовуються 4 болти М12х35.

Види сходинок та їх конструкція

Сходинки з решіткового настилу - конструкція, що складається з прямокутної форми гратчастого настилу, двох бічних монтажних пластин (круглими або овальними отворами для кріплення) і передньої кутової планки. Несучі смуги настилу розташовані в одному напрямку паралельно одна одній, несуть усе навантаження, а також визначають довжину сходинки.

Для виготовлення сходових маршів такого типу використовуються зварний решітковий настил SP та пресований настил P, які виготовляються з високоякісної європейської і вітчизняної сталі. Всі сходинки відповідають європейським нормам DIN 24537 та DIN 24531, а гаряча оцинковка проводиться за стандартами ГОСТ 9.307-89 так і ISO 1461: 2009. Металеві оцинковані сходи характеризуються легкою вагою і компактними розмірами, що створює ідеальні умови для монтажу й транспортування. Один із отворів боковини має спеціальну подовгасту форму для компенсації можливих відхилень у відповідних отворах на косоурах.

Зазвичай оцинковані сходи з решіткового настилу виготовляються з стандартною довжиною 600, 800, 1000, 1200 мм і шириною 240, 270, 305 мм. Окрім стандартних розмірів, обладнання компанії "ZRN" дозволяє виготовляти будь-які габарити сходів, опираючись на побажання наших Замовників.

Більш детальні технічні характеристики сходів Ви зможете знайти у відповідному розділі нашого Технічного довідника, а ознайомитись із готовими рішеннями використання на сторінці Приклади застосування.
 

приклади використання

Дивіться також

Кріплення для решіткового настилу