Елементи протиковзання решіткового настилу (serrated)

Незважаючи на те, що решітковий настил вже в стандартному виконанні має прекрасні протиковзкі характеристики (особливо це стосується зварного настилу за рахунок крученого поперечного прутка), в деяких варіантах використання необіхдно надати решіткам додатковий захист від ковзання. В таких випадках решітковий настил може бути виготовлений із смуги із зубами протиковзання.

Типи зубів протиковзання:

S4 - зуб "пила" - надає максимальний протиковзкий ефект.
S5 і S6 - Два варіанти протиковзання типу «трапеція» Мають однаковий протиковзкий ефект і відрізняються лише технологією виготовлення. Більш розповсюдженим є зуб S5

УВАГА:
При виборі решіткового настилу типу SERRATED необхідно враховувати понижаючі коефіцієнти максимально допустимих навантажень. Дані коефіцієнти ви зможете знайти у Технічному довіднику у розділі «Таблиці навантажень»

Рекомендації щодо вибору решіткового настилу із зубами протиковзання

Решіткові настили типу SERRATED необхідно застосовувати там, де існують умови підвищеної небезпеки ковзання, наприклад, в місцях, де використовуються мастила, емульсії, можливі забруднення або обмерзання і т.ін. Також настили SERRATED використовуються у випадках встановлення площадок не у горизонтальному положенні, а під певним кутом.

Приклад випробувань на протиковзання відповідно до DIN 51130

Класи протиковзання, передбачені DIN 51130

Градус кута монтування настилу Відповідний клас протискользіння
6-10 r9
10-19 r10
19-27 r11
27-35 r12
> 35 r13

Відповідність типів протиковзання класу протиковзання відповідно BGR181*

Градус кута монтування настилу Тип решітки Градус кута монтування настилу
Зварна Пресована
r9 без зубів без зубів  
r10 без зубів s5, s6  
r11 s5, s6 s4  
r12 s4 s5, s6*  
r13 ------- s4*  
* Для зварного решіткового настилу прийнято комірку 34*38, для пресованого – 33*33
** Через технологічні обмеження не всі розміри комірок і несучих смуг можливо виготовити із усіма варіантами захисту від ковзання. Наші технічні спеціалісти та менеджери проконсультують Вас при замовленні.