Пресований решітковий настил

Пресований решітковий настил – другий за популярністю тип решіткового настилу. Відрізняється від зварного методом виготовлення - у спеціально підготовлені несучі смуги із пробитими пазами запресовується поперечна смуга меншого перерізу. Таким чином і несучим і з’єднувальним елементом у решітці є смуги різного перерізу. Не дивлячись на це, як може хибно видатись на перший погляд, така решітка має трохи гірші фізико-механічні характеристики у порівнянні із зварною. Пов’язано це із тим, що навантаження у пресованій решітці так як і у зварній, сприймають несучі смуги, а поперечний елемент (пруток у зварній і смуга у пресованій) служить лише для утримання несучих елементів у вертикальному положенні. Однак, на відміну від зварного решіткового настилу, де несуча смуга залишається суцільною, у пресованій решітці у несучій смузі пробиваються спеціальні пази під поперечну смугу, які дещо зменшують несучу здатність решітки.

Таким чином, пресована решітка тримає свою конструкцію лише за рахунок сили тертя між несучою та поперечною смугою. Саме через це пресований решітковий настил менше підходить для застосування у промисловому будівництві – решітка не така стійка до механічних пошкоджень та додаткової обробки в умовах будівельного майданчика.

Пресований решітковий настил застосовується як правило там, де є підвищені вимоги до естетичного вигляду решіток – вхідні групи ТРЦ та інших громадських місць, дренажні системи зовнішнього водовідведення, сходові клітки у цивільному будівництві… 

До переваг пресованого решіткового настилу також можна віднести велику кількість комірок – від 11 до 99 мм.

Пресований решітковий настил ZRN, як і зварний, виготовляється згідно норми DIN 24537-1, а всі технічні параметри відповідають стандарту RAL GZ-638.
Також відповідно до норми DIN 24531-1 із пресованого решіткового настилу виготовляються сходинки.

Із детальнішою технічною інформацією, такою як навантаження, ваги, типи обрамлень і т.д. Ви завжди можете ознайомитись у нашому розділі «Технічний довідник».

приклади використання

Дивіться також

Решітковий настил «SERRATED»