4 Грудня 2018

Чому замовникам, заводам металоконструкцій та монтажникам вигідно працювати із зварним решітковим настилом? Та чи дійсно ПВЛ дешевший за решітковий настил?

Хочете дізнатись як "Завод решіткового настилу" зекономив клієнту 1,2 млн. гривень? Тоді читайте далі...

Один з клієнтів запланував збудувати зерновий елеватор. А який же елеватор без сходивих маршів, майданчиків обслуговування, перехідних містків і такого іншого? Тож вся історія розпочалася зі сходового маршу на 3 сходинки.

Під час розробки проекту на етапі вибору промислового перекриття Клієнт дослухався до проектної організації, яка досить традиційно, для українського ринку, сказала:

Послухайте, тонна просічно-витяжного листа у два рази дешевше, ніж настил. Давай зробимо все із ПВЛ - буде сто років стояти і дешевше вийде!

Прислухавшись до "порад" - приступили до реалізації проекту. На заводі, який взявся за виготовлення основних металевих конструкцій, замовили ще й вхідний місток до будиночка оператора трансформаторної підстанції на місці майбутнього елеватора. Завод не дуже хотів робити цю "солому" (професійний сленг металістів ), але взявши "сало", потрібно робити й дрібні конструкції.

Отже, порахувавши вартість проекту, вийшло наступне - вага сходинок із кутником, вага ПВЛ на площадку перед входом та вага додаткової опори із кутника:

ПВЛ 406 - 1,72 м* 15,7 кг = 27 кг

Кутник 40х3 - 8,54 м.п. * 1,85 кг = 15,8 кг

Загальна вага такої конструкції склала 42,8 кг

Завод металевих конструкцій, зважаючи на те, що з Клієнтом підписано контракт на великий об'єм виготовлення металоконструкцій, зробив цю незначну кількість "соломи" за тією ж ціною, що й основний об'єм металоконструкцій - 37 грн/кг за виготовлення та 6,5 грн/кг за монтажні роботи. Таким чином Клієнт сумарно заплатив 1 862 грн. за сходинки та площадку. 

Однак, так склалось, що в цей момент до відповідальних осіб Замовника потрапив у руки каталог ZRN, в якому стверджується, що оцинкований решітковий настил зовсім не дорощий за більш застарілі аналоги. Добре, що Замовник вирішив перевірити міф про "дорогущий решітковий настил" і нам зателефонували.

Наступного дня, приїхавши на місце будівництва, спеціалісти компанії ZRN оперативно прорахували альтернативний варіант для цих сходів та майданчика із використанням решіткового настилу з несучою смугою 30х2 мм. І тут, нові розрахунки стали справжнім відкриттям! Отже:

Площадка - 1,1 м= 18,2 кг

Сходинка - 5,3 кг

Таким чином, загальна вага решіткового настилу, необхідного для виконання тих самих задач, що і в першому прикладі із ПВЛ, склала всього 23,5 кг.

Якби для виготовлення сходинок і майданчика Клієнт зробив замовлення на "Заводі решіткового настилу", то б заплатив лише 1 081 грн. за решітки для площадки та сходинок, і 134 грн. за кріплення. І до того ж, без жодних доплат, уся конструкція була б не фарбованою, а захищеною від будь-якої корозії методом гарячого цинкування із гарантійним терміном служби не менше 30 років! Вражає? Клієнт теж був приємно здивований і водночас збентеженим. Після цих сходинок з майданчиком, Замовник знову зателефонував на "Завод решіткового настилу" і надав нам повний проект майбутнього елеватора для розрахунку техніко-еономічного обґрунтування заміни ПВЛ на зварний решітковий настил.

Забравши із замовлення всі додаткові несучі елементи, передбачені спеціально для підтримки ПВЛ, ми отримали вражаючі цифри. На 5 300 мзагальної площі настилу та 1 200 сходинок вартість проекту знизилась на 1,2 млн. гривень!!!

Більше того, завод металоконструкці, який повинен був робити настили з ПВЛ, подякував компанії "ZRN", що з об'єму виготовлення забрали найбільш легкі та незручні для виготовлення конструкції, простіше кажучи "солому".

Давайте підсумуємо, чому ж так відчутно знизилась ціна, адже за легендами перекриття з ПВЛ "в два рази дешевше".

  • 1. Клієнт неправильно рахує вартість, порівнюючи ціну за тонну ПВЛ в заготовках і чорному вигляді з ціною решіткового настилу у готовому виконанні і захищеному від корозії методом гарячого цинкування.
  • 2. Клієнт не враховує ваги та вартості додаткових несучих елементів, які є неминучим атрибутом при використанні ПВЛ.
  • 3. Клієнт не враховує, що ПВЛ доведеться купувати за ціною металевих конструкцій на ЗМК, оскільки просічно-витяжний лист із металобази практично непридатний до монтажу і потребує додаткової обробки – порізки в розміри, приготуванні «рамок», ребер жорсткості, фарбуванню (тобто всіх технологічних процесів, які проходить металопрокат до моменту, доки стане металоконструкцією). Якщо ж Клієнт все таки купить ПВЛ на металобазі, гроші за всі ці операції він заплатить монтажникам на об’єкті, отримавши в результаті низьку якість та непрогнозовано збільшивши терміни монтажу.
  • 4. Клієнт не враховує, що вартість та терміни монтажу настилів із ПВЛ суттєво більші. За відгуками експертів-монтажників, трудоємність монтажу настилу із ПВЛ приблизно у 7 разів більша, ніж під час монтажу зварного решіткового настилу.

Все ще вагаєтесь чим облаштувати перекриття? Тоді зателефонуйте на "ZRN" і ми спростуємо застарілі міфи та втілимо у Ваш об'єкт надійні сходові марші, перехідні містки, майданчики обслуговування з оцинкованого решіткового настилу, який точно прослужить довше, в порівнянні з аналогами, та придасть витонченого зовнішнього вигляду! 

 

Дивіться також

Решітковий настил ZRN: від початку й до сьогодні