Хочете дізнатись як "Завод решіткового настилу" зекономив клієнту 1,2 млн. гривень? Тоді читайте далі...
Один з клієнтів запланував збудувати зерновий елеватор. А який же елеватор без сходивих маршів, майданчиків обслуговування, перехідних містків і такого іншого? Тож вся історія розпочалася зі сходового маршу на 3 сходинки.
Під час розробки проекту на етапі вибору промислового перекриття Клієнт дослухався до проектної організації, яка досить традиційно, для українського ринку, сказала:
Послухайте, тонна просічно-витяжного листа у два рази дешевше, ніж настил. Давай зробимо все із ПВЛ - буде сто років стояти і дешевше вийде!
Прислухавшись до "порад" - приступили до реалізації проекту. На заводі, який взявся за виготовлення основних металевих конструкцій, замовили ще й вхідний місток до будиночка оператора трансформаторної підстанції на місці майбутнього елеватора. Завод не дуже хотів робити цю "солому" (професійний сленг металістів ), але взявши "сало", потрібно робити й дрібні конструкції.
Отже, порахувавши вартість проекту, вийшло наступне - вага сходинок із кутником, вага ПВЛ на площадку перед входом та вага додаткової опори із кутника:
ПВЛ 406 - 1,72 м2 * 15,7 кг = 27 кг
Кутник 40х3 - 8,54 м.п. * 1,85 кг = 15,8 кг
Загальна вага такої конструкції склала 42,8 кг
Завод металевих конструкцій, зважаючи на те, що з Клієнтом підписано контракт на великий об'єм виготовлення металоконструкцій, зробив цю незначну кількість "соломи" за тією ж ціною, що й основний об'єм металоконструкцій - 37 грн/кг за виготовлення та 6,5 грн/кг за монтажні роботи. Таким чином Клієнт сумарно заплатив 1 862 грн. за сходинки та площадку.
Однак, так склалось, що в цей момент до відповідальних осіб Замовника потрапив у руки каталог ZRN, в якому стверджується, що оцинкований решітковий настил зовсім не дорощий за більш застарілі аналоги. Добре, що Замовник вирішив перевірити міф про "дорогущий решітковий настил" і нам зателефонували.
Наступного дня, приїхавши на місце будівництва, спеціалісти компанії ZRN оперативно прорахували альтернативний варіант для цих сходів та майданчика із використанням решіткового настилу з несучою смугою 30х2 мм. І тут, нові розрахунки стали справжнім відкриттям! Отже:
Площадка - 1,1 м2 = 18,2 кг
Сходинка - 5,3 кг
Таким чином, загальна вага решіткового настилу, необхідного для виконання тих самих задач, що і в першому прикладі із ПВЛ, склала всього 23,5 кг.
Якби для виготовлення сходинок і майданчика Клієнт зробив замовлення на "Заводі решіткового настилу", то б заплатив лише 1 081 грн. за решітки для площадки та сходинок, і 134 грн. за кріплення. І до того ж, без жодних доплат, уся конструкція була б не фарбованою, а захищеною від будь-якої корозії методом гарячого цинкування із гарантійним терміном служби не менше 30 років! Вражає? Клієнт теж був приємно здивований і водночас збентеженим. Після цих сходинок з майданчиком, Замовник знову зателефонував на "Завод решіткового настилу" і надав нам повний проект майбутнього елеватора для розрахунку техніко-еономічного обґрунтування заміни ПВЛ на зварний решітковий настил.
Забравши із замовлення всі додаткові несучі елементи, передбачені спеціально для підтримки ПВЛ, ми отримали вражаючі цифри. На 5 300 м2 загальної площі настилу та 1 200 сходинок вартість проекту знизилась на 1,2 млн. гривень!!!
Більше того, завод металоконструкці, який повинен був робити настили з ПВЛ, подякував компанії "ZRN", що з об'єму виготовлення забрали найбільш легкі та незручні для виготовлення конструкції, простіше кажучи "солому".
Давайте підсумуємо, чому ж так відчутно знизилась ціна, адже за легендами перекриття з ПВЛ "в два рази дешевше".
- 1. Клієнт неправильно рахує вартість, порівнюючи ціну за тонну ПВЛ в заготовках і чорному вигляді з ціною решіткового настилу у готовому виконанні і захищеному від корозії методом гарячого цинкування.
- 2. Клієнт не враховує ваги та вартості додаткових несучих елементів, які є неминучим атрибутом при використанні ПВЛ.
- 3. Клієнт не враховує, що ПВЛ доведеться купувати за ціною металевих конструкцій на ЗМК, оскільки просічно-витяжний лист із металобази практично непридатний до монтажу і потребує додаткової обробки – порізки в розміри, приготуванні «рамок», ребер жорсткості, фарбуванню (тобто всіх технологічних процесів, які проходить металопрокат до моменту, доки стане металоконструкцією). Якщо ж Клієнт все таки купить ПВЛ на металобазі, гроші за всі ці операції він заплатить монтажникам на об’єкті, отримавши в результаті низьку якість та непрогнозовано збільшивши терміни монтажу.
- 4. Клієнт не враховує, що вартість та терміни монтажу настилів із ПВЛ суттєво більші. За відгуками експертів-монтажників, трудоємність монтажу настилу із ПВЛ приблизно у 7 разів більша, ніж під час монтажу зварного решіткового настилу.
Все ще вагаєтесь чим облаштувати перекриття? Тоді зателефонуйте на "ZRN" і ми спростуємо застарілі міфи та втілимо у Ваш об'єкт надійні сходові марші, перехідні містки, майданчики обслуговування з оцинкованого решіткового настилу, який точно прослужить довше, в порівнянні з аналогами, та придасть витонченого зовнішнього вигляду!